Przygotuj się przed Black Friday

Czy wiesz, że powodzenie kampanii zależy od serwera?

Umów się na bezpłatną konsultację

Dlaczego od serwera?

Wyobraź sobie, że stworzyłeś dużą kampanię promocyjną, która rośnie w siłę z każdą godziną. Przychodzi weekend, sprzedaż rośnie jeszcze szybciej, aż tu nagle strona nie odpowiada! Nie da się na nią wejść, nic kupić. Dzwonisz do programisty, nie odpowiada. Jest weekend. Co teraz? Jak naprawić problem?

Takie historie są codziennością. Nie dzieją się tylko w Black Friday. Czasami nawet nie potrzeba zaplanowanej akcji marketingowej, wystarczy ciche polecenie znanej osoby.

Wszystko to sprawia, że pomimo dobrych produktów lub usług, możesz nie zarobić nic, a nawet ponieść straty. Dlatego jest jedna ważna sprawa, o której zawsze musisz pamiętać. SERWER.

To on odpowiada za to, ile Twoja strona pomieści użytkowników. Bez odpowiedniego przygotowania, nawet nie masz co myśleć o sukcesie prowadzonej kampanii. Bo jak o nim mówić, gdy główny punkt sprzedaży padnie?

Awaria strony w weekend?

Nagłe awarie zdarzają się w najmniej odpowiednich chwilach. Weekend, święta, środek nocy? Skąd my to znamy! Posiadając opiekę zewnętrznych administratorów, masz pewność, że każdy problem zostanie rozwiązany niezależnie od pory.

Duży ruch na stronie obciążający serwer?

Czy przygotowujesz swój sklep internetowy na nadchodzący Black Friday i obawiasz się, że serwery mogą nie sprostać wzrostowi ruchu? Sprawdź to, zanim uruchomisz kampanię. Nie marnuj potencjału, pieniędzy i swojego czasu.

Brak kompetencji IT?

Nie musisz znać się na IT. Zajmując się tematami biznesowymi, marketingowymi czy sprzedażą i tak masz dużo na głowie. Przenieś odpowiedzialność za utrzymanie serwerów na zewnętrzny zespół, który będzie dostępy całodobowo.

Kontakt

Zacznij od wiadomości

To pierwszy krok do analizy serwera.

 

Dlaczego zwlekasz z analizą swojego serwera?

Wiemy, wiemy! "Nie zdarzyło mi się nigdy, to po co mam się martwić?"

Podamy Ci pewien przykład. Nikt nie myśli o ubezpieczeniu domu do momentu, gdy nie wybuchnie pożar, powódź czy ktoś nas nie okradnie. Tak samo jest z serwerem, stroną czy infrastrukturą. Działa? Działa. To po co drążyć temat?

A no po to, żeby mieć zabezpieczenie przed awarią. Niepowodzenie kampanii to jedno, ale konsekwencję są znacznie większe. Licząc od niewykorzystanego potencjału, utraconych przychodów, wydanych pieniędzy na kampanię, niezadowolenia klientów, aż do utraty całego biznesu. Tak, raz byliśmy świadkami, gdzie biznes zamknął się przez dużą awarię i brak aktualnych kopii zapasowych.

Nie musisz być technologicznym geekiem. Oddaj te tematy specjalistom. Nie myśl sobie, że będzie drogo. Nie musisz migrować infrastruktury do innego dostawcy. Czasami wystarczy porządny audyt infrastruktury i poprawienie kilku parametrów. To jednorazowy koszt, najczęściej w przedziale kilkuset złotych. Dodatkowo, zwróci się w przeciągu miesiąca, a może nawet tygodnia, dnia?

Jeśli masz w firmie dział IT. Zleć im działania weryfikujące serwer. Jeśli nie do końca będą wiedzieć, na czym się skupić, zgłoś się do nas. Konsultujemy również działu wewnętrzne, pokazując na co zwrócić uwagę przed uruchomieniem kampanii.

Myślisz fajnie, ale nie od Ciebie zależy decyzja? Jasne, dobrze to rozumiemy. U nas decyzję też zapadają na kilku szczeblach. Jednak, jeśli odpowiadasz za powodzenie akcji promocyjnej, miej świadomość, że za jej niepowodzenie też będziesz odpowiedzialny.

Proponowane rozwiązania

Usługi dedykowane Twoim potrzebom

/ 5

Którą usługę wybrać?

Nie wybieraj.

Jako doświadczony zespół specjalistów sami zaproponujemy adekwatne rozwiązanie. 

Usług, które będą odpowiadać na Twoje problemy jest wiele. Migracja do chmury lub innego dostawcy nie jest jedynym wyjściem. Często sam audyt infrastruktury wystarczy do sprawdzenia podstawowych błędów i kilka godzin pracy DevOpsa w celu ich naprawienia.

Umów się na bezpłatną konsultację
Realizacje Qlos

Case Studies

Znasz odpowiedzi na te pytania?

Sprawa niby prosta, ale czy wiesz jak zalogować się do swojego serwera, a następnie sprawdzić jego parametry? 

Oto kilka z ważniejszych parametrów:

  • Obciążenie CPU,
  • Zużycie pamięci RAM,
  • Użycie dysku,
  • Logi serwera,
  • Zużycie zasobów przez konkretne procesy,
  • Ruch sieciowy.

Nie wprowadzisz istotnych usprawnień serwera, jeśli nie będziesz wiedział jak się do niego dostać i na co zwrócić szczególną uwagę. To pierwszy etap wprowadzania zmian utrzymujących Twoją stronę na wysokim poziomie dostępności.

Awarię zdarzają się każdemu. Ale jak to jest, że jedne firmy nie tracą nic, a inne całkowicie upadają?

Odpowiedź jest prosta. Pierwsze z nich posiadają plan w przypadku awarii (tzw. Disaster Recovery). To strategia i zestaw procedur mających na celu przywrócenie systemów informatycznych oraz procesów biznesowych po wystąpieniu poważnej awarii.

Polityka Disaster Recovery to nie tylko zestaw reguł, to przede wszystkim narzędzia i automatyzację, których użycie minimalizuje straty poniesione przez spółkę.

Potrzebujesz stworzyć plan awaryjny? Sprawdź nasze możliwości.

Mówiąc prosto, to dane, które pokazują, jaką maksymalną liczbę użytkowników wytrzyma Twoja strona w tym samym czasie. 

Nie posiadając tych informacji, tworząc kampanię reklamową opierasz się tylko na przewidywaniach i prawdopodobieństwie. Raz się udało, to teraz też jakoś będzie. Takie stwierdzenia często słyszymy. Jednak, im większa rozpoznawalność sklepu, tym większy ruch i wymagania klientów.

Zweryfikuj temat i zwiększ wydajność swojej strony. Poprawisz nie tylko jakość witryny, ale i doświadczenia swoich klientów.

Posiadanie serwera to jedno, drugie to jego zarządzanie.

Robisz to samodzielnie? Powierzyłeś pracę firmie zewnętrznej, koledze, lokalnemu informatykowi bądź dedykowanemu pracownikowi?

Zweryfikuj to. Sprawdź nie tylko kto się zajmuję środowiskiem, ale i kto oraz jakie posiada do niego dostępy. Powierzenie zbyt wielu danych osobom zewnętrznym stwarza większe ryzyko utraty dostępu do serwera.

Wydaje się, że to sprawa oczywista, ale nawet nie zdajesz sobie sprawy, ile osób nie ma tej wiedzy.

Kluczową miarą określającą, jak długo system, sieć lub usługa jest w stanie działać w sposób bez zakłóceń jest dostępność (z języka ang. availability). Często dostępność sieci określana jest jako stopień odporności na awarie.

Im wyższa dostępność, tym mniejsze ryzyko wystąpienia awarii lub przerw w świadczeniu usług. Dlatego niezwykle ważne jest badanie dostępności strony.

Więcej na temat sposobu zmierzenia niedostępności sprawdzić w naszym artykule: kliknij tutaj, żeby sprawdzić.

Kontakt

Masz pytania?

Nie zwlekaj z decyzją. Zoptymalizuj serwer przed kampanią.