Saltstack
Cloudflare
Prometheus
GitLab
Elasticsearch
Proxmox
Docker
aws
ansible

Jak będzie wyglądała nasza współpraca?

technologia

Co robimy?

Administracja serwerami dla Software House nie jest prostym zadaniem. Zwłaszcza, gdy trendy technologiczne cały czas ulegają zmianie, a wymagania klientów rosną. Zadaniem Qlos jest zagwarantowanie pewnych i efektywnych rozwiązań IT dla branży Software House. Dlatego też, oferujemy kompleksową obsługę, w ramach której zarządzamy i administrujemy środowiskami serwerowymi, projektujemy infrastruktury IT od podstaw.

rozwiazania

Jakie problemy rozwiązujemy?

Firmy Software House mogą napotykać wiele problemów związanych z zarządzaniem serwerami oraz administracją środowisk swoich klientów. Właśnie dlatego coraz więcej firm decyduje się na specjalistyczne usługi administracji, co pozwala im oszczędzić czas i pieniądze. W ten sposób, zatrudnieni w firmie developerzy nie muszą się zajmować serwerami, a jednocześnie są w stanie skupić się na swojej pracy.

łączność

Co musisz wiedzieć?

Aby zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa i wydajności Twojej infrastruktury, warto mieć pewną wiedzę na temat administracji serwerami. Przede wszystkim warto wiedzieć, jakie są najważniejsze problemy związane z zarządzaniem środowiskiem IT. Nasi klienci często mają zobowiązania SLA, mierzą się z brakiem odpowiednich kwalifikacji czy też potrzebują całodobowego wsparcia, co wymagałoby od nich utrzymania kolejnych etatów.

Wartości ze współpracy z Qlos

Dopasowane usługi

Wielu przedsiębiorstw decyduje się na nasze usługi z uwagi na wieloletnie doświadczenie w projektowaniu, zarządzaniu oraz administracji infrastrukturą. Każdy projekt uczył nas rozwiązywać nowe problemy, dzięki czemu proponujemy Ci kompleksowe usługi ukierunkowane na pozyskanie odpowiednich korzyści.

Bezpieczeństwo

Awarie zdarzają się każdemu. Dzięki monitoringowi 24/7/365 mamy pełną kontrolę nad powstającymi zagrożeniami. Reagujemy przed wystąpieniem problemu, co skutecznie chroni Twój biznes przed utratą pieniędzy czy reputacji.

Specjaliści z wieloletnim doświadczeniem

Projektowanie infrastruktury, jak i jej utrzymanie wymaga profesjonalnego podejścia. W Qlos pracują sami specjaliści, którzy oprócz samych działań IT, nie mają problemów ze zrozumieniem potrzeb klienta.
Dzięki znajomości wielu technologii oferujemy Ci konsultacje, w których podzielimy się wiedzą z Twoim zespołem. Zaoszczędzisz na szkoleniach, a dodatkowo uzyskasz gotowe rozwiązanie.

Mniejsze koszty

Administrator lub Developer ze specjalizacją DevOps na pełen etat to koszt rzędu kilku – kilkunastu tysięcy. U nas za część tej kwoty otrzymasz dedykowane wsparcie. Nie odczujesz różnicy w wykonywanych zadaniach, a znacząco odciążysz swój budżet na działania IT.

software-house

Poznaj ekspertów Qlos

przewiń
Paweł Lewandowski
Paweł Lewandowski Tech Team Leader
Szymon Szewczyk
Szymon Szewczyk Junior System Engineer
Adam Mirowski
Adam Mirowski Senior SysOps
Natalia Wojnarska
Natalia Wojnarska Junior Marketing Manager
Rafał Masiarek
Rafał Masiarek DevOps
Kamil Porembiński Qlos
Kamil Porembiński CMO
Damian Szewczyk
Damian Szewczyk CEO
Michalina Staszewska
Michalina Staszewska Marketing Manager
Mariusz Nowosielski
Mariusz Nowosielski CTO
Marcin Serek
Marcin Serek Junior DevOps
przewiń

Jak przebiega współpraca z Qlos?

Analiza potrzeb firmy

Pierwszym krokiem w procesie wdrożenia usługi administracji serwerami jest przeprowadzenie analizy potrzeb firmy. W ramach tego etapu dokładnie analizujemy wymagania klienta oraz określamy, jakie serwery oraz aplikacje wymagają administrowania.

Projektowanie i testowanie

W etapie skupiamy się na zaprojektowaniu architektury systemu, w tym systemu monitorowania i alarmowania, który pozwoli na szybką reakcję na ewentualne problemy. Następnie, testujemy rozwiązanie i sprawdzamy, czy wszystkie funkcjonalności działają poprawnie.

Wdrożenie

W branży Software House dokładnie zaplanowane i wykonane wdrożenie rozwiązania jest kluczowe dla sukcesu projektu. W tym procesie ważne jest, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia awarii lub błędów, dlatego każdy etap wdrożenia musi być przemyślany i realizowany z najwyższą starannością.

Monitoring i utrzymanie

Jeden z najważniejszych punktów w procesie tworzenia dobrze funkcjonującej strony internetowej. W tym etapie administratorzy odpowiadają za regularne aktualizowanie oprogramowania oraz zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa.

software-house

Rozwiązywane problemy

Nasza firma, mając na uwadze potrzeby naszych klientów z branży software house, od lat sukcesywnie pracuje nad rozwiązaniem najważniejszych problemów związanych z administracją infrastruktury IT. Nasze usługi obejmują wiele obszarów, które mają na celu zwiększenie poziomu zabezpieczeń infrastruktury, serwerów, sieci oraz aplikacji.

Wspieramy naszych klientów w projektowaniu infrastruktury IT od podstaw lub w projektowaniu elementów infrastruktury. Dodatkowo, zoptymalizujemy środowisko serwerowe pod kątem wydajności, a także pomagamy w redukcji kosztów ponoszonych na działania IT. Nasze rozwiązania przyczyniają się do zwiększenia dostępności projektów oraz stron internetowych.

Oferujemy całodobowy monitoring dowolnego środowiska, dzięki któremu wzmocnisz bezpieczeństwo i wydajność infrastruktury. Zaprojektujemy dla Ciebie środowisko testowe, na którym będziesz mógł przeanalizować wszystkie swoje zmiany przed wdrożeniem ich na produkcję. Dodatkowo, zautomatyzujemy cykliczne procesy oraz wprowadzimy metodyki DevOps w Twojej organizacji.

 

Migracja środowiska do chmury obliczeniowej lub innej infrastruktury, przejęcie części obowiązków od zespołu development lub utrzymania w celu poprawienia efektywności nad projektami – to również oferowane przez nas rozwiązania.

Konsultacje z Project Managerem pozwolą Ci na wybór odpowiedniej ścieżki rozwojowej w kwestiach IT. W końcu, zajmiemy się zarządzaniem oraz administracją Twoich serwerów, abyś miał pewność, że są one w dobrych rękach. Nasze usługi pozwalają na oszczędność czasu i środków, a jednocześnie zapewniają bezpieczeństwo i ciągłość działania Twojej infrastruktury IT.

Wybierając jedno z naszych rozwiązań zyskujesz wysoce dostępne, odporne na awarie oraz skalowalne środowisko pracy. Dodatkowo dzięki niemu, nie tylko optymalizujesz koszty, ale i poszerzasz grono odbiorców swoich treści. Zasoby dostarczane są na żądanie bądź w czasie rzeczywistym, bez zbędnych postojów. Decydując się na naszą pomoc, masz pewność, że zyskasz spersonalizowane środowisko pracy.

Jeśli szukasz rzetelnego partnera to jesteś w dobrym miejscu. Skontaktuj się z nami, a przygotujemy dla Ciebie dedykowaną ofertę.

software-house

Najczęściej zadawane pytania

W ramach pakietów Administracji Serwerami wykonujemy wiele zadań. Wśród nich znajdziesz takie jak:

 • Całodobowy monitoring usług,
 • Całodobowy monitoring serwera, jego parametrów i sprzętu,
 • Aktualizacje usług uruchomianych na serwerze,
 • Tworzenie polityki backup oraz wykonywanie cyklicznych kopii zapasowych,
 • Bieżące monitorowanie dostępnego miejsca na serwerze,
 • Tworzenie i wdrażanie polityki Disaster Recovery,
 • Cykliczne analizy logów i obciążenia serwera,
 • Sporządzanie i aktualizację dokumentacji serwerowej,
 • Zakładanie dodatkowych kont dostępowych do serwera oraz ograniczenie ich zgodnie z polityką bezpieczeństwa,
 • Tworzenie, analiza i aktualizacja środowisk testowych,
 • Reakcja na awarię, incydenty oraz zgłoszenia standardowe zgodnie wykupionym pakietem administracji serwerami,
 • Wsparcie techniczne za pośrednictwem panelu klienta, e-maila oraz telefonu,
 • Reakcja na niezależne problemy powodujące ograniczenie dostępności serwera,
 • Nadzorowanie oraz prosta instalacja elementów dodatkowych na serwerach,
 • Nadzorowanie działania baz danych: MySQL, MariaDB, PostgreSQL i innych,
 • Optymalizacja konfiguracji,
 • Restart serwerów w uzasadnionych przypadkach,
 • Instalacja i konfiguracja certyfikatów SSL,
 • Konfiguracja serwerów webowych Apache, Nginx, LiteSpeed i innych,
 • Konfiguracja domen u zewnętrznych dostawców,
 • Analiza kosztowa wykorzystywanych środków na działania IT,
 • Nadzór nad działaniem oprogramowania, jego konfiguracja i proponowanie aktualizacji usprawniających jego działanie,
 • Konfiguracja lokalnego firewalla,
 • Analiza logów systemowych pod względami bezpieczeństwa.

Administracja serwerami w tej branży może być trudna i wymagać specjalistycznej wiedzy. Najczęstsze problemy, z którymi mierzą się firmy Software House to zagrożenia bezpieczeństwa, utrata danych, problemy z wydajnością, skomplikowana konfiguracja, problemy z migracją i zarządzanie uprawnieniami użytkowników.

Administracja serwerami (zwana również zarządzaniem serwerami) to zbiór czynności, których głównym celem jest zapewnienie bezpiecznego i wydajnego środowiska serwerowego. To nic innego, jak opieka nad Twoją stroną, serwerem czy infrastrukturą. Administrator podejmuje odpowiednie działania, których celem jest wyeliminowanie awarii czy niewielkich problemów.

Najważniejszymi zadaniami jest całodobowy monitoring Twojej witryny, instalacja i konfiguracja usług (Wszelkiego rodzaju  certyfikaty, oprogramowania itp.), cykliczne analizy serwera i jego konfiguracji, analiza logów i tworzenie kopii bezpieczeństwa (backup).

Zarządzanie serwerami dla firm Software House wymaga zastosowania szeregu praktyk, takich jak regularne aktualizacje oprogramowania, monitorowanie wydajności i dostępności, tworzenie regularnych kopii zapasowych, zabezpieczenie danych, automatyzacja procesów, nadzór nad użytkownikami i planowanie skalowalności. Te praktyki zapewniają bezpieczeństwo i wydajność infrastruktury, co jest kluczowe dla sukcesu firmy Software House.

Poznaj ceny pakietów

Pakiet abonamentowy
qBASIC Praca administratorów 2 godz./m-c Cena pakietu już od 550 zł netto miesięcznie
 • Monitoring serwerów 24/7/365 z automatyczną reakcją na awarię
 • Reakcja Administratora na awarię w dni robocze w godzinach 8:00 – 18:00
 • Podstawowy monitoring serwera i jego usług
 • Zgłoszenia standardowe obsługiwane w dni robocze w godzinach 8:00 – 18:00

 

 


Pakiet zawiera również:

 • Tworzenie kopii bezpieczeństwa
 • Instalację oraz konfigurację serwera
 • Aktualizację systemu operacyjnego
 • Aktualizację usług uruchomianych na serwerze oraz serwera względem aktualnych praktyk
 • Stały monitoring serwera
Pakiet abonamentowy
qSTANDARD Praca administratorów 4 godz./m-c Cena pakietu już od 1400 zł netto miesięcznie
 • Monitoring serwerów 24/7/365 z automatyczną reakcję na awarię
 • Reakcja Administratora na awarię 24/7/365
 • Rozszerzony monitoring serwera i jego usług
 • Zgłoszenia standardowe obsługiwane w dni robocze w godzinach 8:00 – 18:00
 • Możliwość planowania i wykonania prac planowych 24/7/365

 


Pakiet zawiera również:

 • Tworzenie kopii bezpieczeństwa
 • Instalację oraz konfigurację serwera
 • Aktualizację systemu operacyjnego
 • Aktualizację usług uruchomianych na serwerze oraz serwera względem aktualnych praktyk
 • Stały monitoring serwera
 • Analizę kosztową środowisk IT
 • Konfigurację elementów zakupionych u zewnętrznych dostawców
 • Analizy biznesowe wspierające rozwój infrastruktury
 • Doradztwo techniczne
Najczęściej wybierany przez Software-House
qPREMIUM Praca administratorów 10 godz./m-c Cena pakietu już od 2500 zł netto miesięcznie
 • Monitoring serwerów 24/7/365 z automatyczną reakcję na awarię
 • Reakcja Administratora na awarię 24/7/365
 • Customowy monitoring serwera i jego usług
 • Zgłoszenia standardowe obsługiwane w dni robocze w godzinach 8:00 – 18:00
 • Możliwość planowania i wykonania prac planowych 24/7/365
 • Czas reakcji na awarię do 1 godziny

 

Pakiet zawiera również:

 • Tworzenie kopii bezpieczeństwa
 • Instalację oraz konfigurację serwera
 • Aktualizację systemu operacyjnego
 • Aktualizację usług uruchomianych na serwerze oraz serwera względem aktualnych praktyk
 • Stały monitoring serwera
 • Analizę kosztową środowisk IT
 • Konfigurację elementów zakupionych u zewnętrznych dostawców
 • Analizy biznesowe wspierające rozwój infrastruktury
 • Doradztwo techniczne
 • Ułożenie polityki Disaster Recovery
 • Onboarding wprowadzonych rozwiązań
 • Rozwijanie infrastruktury zgodnie z
  potrzebami Klienta
 • Dedykowanego Opiekuna Klienta
Pakiet indywidualny
qCUSTOM Praca administratorów Dowolna ilość godzin Cena pakietu dobierana indywidualnie

Każdy z parametrów oferty dobieramy indywidualnie do Twoich potrzeb.

Kontakt

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!