Technologie, w których pracujemy:

Saltstack
Cloudflare
Prometheus
GitLab
Elasticsearch
Proxmox
Docker
aws
ansible

Odpowiednia infrastruktura IT to podstawa funkcjonowania każdej firmy.

zadania qlos

Masz już własny projekt infrastruktury it, ale nie wiesz jak go wprowadzić?

Pomożemy Ci z wdrażaniem infrastruktury IT według Twojego planu. Rozpoczniemy od pozyskania informacji na temat Twojego projektu. Dla Klientów analizujemy obecne środowisko, tak aby przed wdrażaniem dobrze poznać obecny stan infrastruktury. Następnie stworzymy zarys oraz plan dalszego działania, który skonsultujemy z Tobą. Kolejny etap to już realizacja projektu. Po zakończeniu prac, wykonamy testy nowego środowiska, tak aby było bezawaryjne oraz dostępne. Pamiętaj, że odpowiednio zbudowana infrastruktura IT to podstawa funkcjonowania każdej firmy.

strategia adaptacji chmury

Twoja infrastruktura IT jest niewystarczająca i czujesz, że to czas na zmiany?

W Qlos zajmiemy się całym procesem projektowania infrastruktury oraz jej wdrożeniem. Rozpoczniemy od analizy obecnego środowiska w Twojej firmie. Następnie przygotujemy harmonogram prac i możliwości zmian jakie mamy zamiar wprowadzić i skonsultujemy go z Tobą. Po czym przystąpimy do wdrożenia i końcowego testowania rozwiązań. Wprowadzenie nowego środowiska nie wpłynie na działanie obecnej infrastruktury IT. Szczególną uwagę przykładamy do tego, aby zaprojektowana infrastruktura spełniała oczekiwania naszych Klientów.

kluczowe wartości qlos

Nie masz żadnej infrastruktury IT, bo dopiero zaczynasz swój biznes?

Pomożemy Ci w zaplanowaniu całej infrastruktury IT od samego początku. Zaczniemy od omówienia zakresu działalności Twojego przedsiębiorstwa oraz ustaleniu jego potrzeb. Następnie przejdziemy przez proces działań, rozpoczynający się od planowania infrastruktury, konsultowania pomysłów, wdrożenia i końcowego testowanie środowiska. Dodatkowo dobieramy odpowiedni sprzęt dla Twojej firmy, tak aby był on dopasowany do wymagań infrastruktury IT. Dobór urządzeń jest niezbędny, aby zaprojektowana infrastruktura IT mogła działać jak najwydajniej.

Poznaj nasze wartości, które są wyjątkowe w branży IT

Indywidualne podejście do Klienta

W Qlos podchodzimy do każdego projektu na świeżo. Staramy się dopasować rozwiązania idealnie pod Klientów, ich potrzeby i możliwości. Nie stosujemy utartych schematów. Każde nasze środowisko IT jest wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Warto wybrać odpowiednie rozwiązania dla swojego biznesu. Należy pamiętać, że dobrze zaprojektowana infrastruktura IT daje w szybkim czasie korzyści.

Terminowość i szybkość działania

Masz problem już teraz? Wszystkie inne firmy usługowe rozkładają ręce? Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych. Działamy 24/7/365, przez co nigdy nie zostaniesz z problemami sam. Możesz mieć pewność, że nasi administratorzy zajmą się Tobą najszybciej jak to możliwe. A może potrzebujesz oprogramowania na konkretną datę? Terminowość to nasza specjalność. Zawsze dowozimy rozwiązania systemowe w ustalonym czasie.

Doświadczenie

Boisz się, że Twój projekt zostanie zrealizowany przez niedoświadczonych pracowników? To nie u nas! Możesz mieć pewność, że w Qlos zajmą się Tobą specjaliści z odpowiednim doświadczeniem i wykształceniem. Kilkunastoletnie doświadczenie w projektowaniu, wdrażaniu oraz zarządzaniu dało nam możliwość skutecznego doboru rozwiązań do Twoich potrzeb i urządzeń. Twoja infrastrukturą zajmą się najlepsi eksperci z całej Polski.

Projektowanie infrastruktury IT. Usługa Qlos.

Poznaj ekspertów Qlos

przewiń
Paweł Lewandowski
Paweł Lewandowski Tech Team Leader
Szymon Szewczyk
Szymon Szewczyk Junior System Engineer
Adam Mirowski
Adam Mirowski Senior SysOps
Natalia Wojnarska
Natalia Wojnarska Junior Marketing Manager
Rafał Masiarek
Rafał Masiarek DevOps
Kamil Porembiński Qlos
Kamil Porembiński CMO
Damian Szewczyk
Damian Szewczyk CEO
Michalina Staszewska
Michalina Staszewska Marketing Manager
Mariusz Nowosielski
Mariusz Nowosielski CTO
Marcin Serek
Marcin Serek Junior DevOps
przewiń

Poznaj jak działamy w projektach

Analiza obecnego środowiska IT, czyli audyt infrastruktury IT

W tej fazie zwykle sprawdzamy i testujemy obecne środowisko, w którym chcemy wprowadzić zmiany lub nowe rozwiązania. Jeśli nie masz jeszcze środowiska, ta faza jest pomijana. W przypadku gdy jednak już takie środowisko istnieje, przeprowadzane są badania mające na celu poznanie jego charakterystyki oraz identyfikację potencjalnych problemów i ograniczeń, które mogą mieć wpływ na wprowadzanie zmian.

Projektowanie infrastruktury IT

W tą fazę wchodzi stworzenie infrastruktury IT od zera, jak i wprowadzenie zmian w Twoją obecną infrastrukturę. W zależności od Twoich potrzeb, nasi Specjaliści zaprojektują odpowiednie rozwiązania uwzględniające wymagania aplikacji, urządzeń, sieci czy konkretnej usługi. Niezależnie od podłoża zbudujemy efektywną infrastrukturę IT.
Proponowany projekt jest konsultowany, tak aby było jasne, jakie rozwiązania proponujemy.

Wdrożenie infrastruktury

Po akceptacji projektu, zajmujemy się wdrażaniem infrastruktury lub wprowadzeniem zmian do obecnego środowiska. Dobrze skonfigurowana infrastruktura IT umożliwia wygodną i wydajną pracę dla całej organizacji.
Nie zakłócimy również przepływu pracy w Twojej firmie. Zespół będzie mógł działać cały czas w trakcie fazy wdrożenia, ponieważ dzieje się to rozdzielnie od infrastruktury na której dotychczas działasz. Żadne działania nie wpłyną na jej dostępność.

Testowanie środowiska

Końcowy, niezbędny etap to testowanie wprowadzonych rozwiązań. Chcemy mieć pewność, że zaprojektowana infrastruktura jest odpowiednio zbudowana. Warto wspomnieć, że wspieramy procesy projektowania infrastruktury IT od podstaw do ich końcowych faz realizacji. Działamy kompleksowo, dodatkowo dobieramy odpowiedni sprzęt i urządzenia sieciowe tak, aby praca na zaprojektowanej infrastrukturze była przyjemna.

Dodatkowe usługi

Po zbudowaniu infrastruktury, należy ją utrzymać, zarządzać i rozwijać, aby zapewnić jej długoterminową wydajność i zgodność z określonymi wymaganiami. Specjaliści Qlos mogą zapewnić stałą opiekę nad Twoją infrastrukturą. Przejmiemy działania związane z monitorowaniem, utrzymaniem i rozwojem, co zapewni ciągłość działania systemów i zapewni minimalizację czasu przestoju. Staniemy się Twoim parterem biznesowym.

Projektowanie infrastruktury

Zobacz inne realizowane przez Qlos usługi

W ramach projektowania oferujemy nie tylko budowę środowiska od postaw, ale również:

  • konstrukcję wybranych elementów pod kątem dostępności (High Availlability) lub bezpieczeństwa (Backup & Disaster Recovery) infrastruktury,
  • projektowanie infrastruktury serwerless,
  • projektowanie infrastruktury pod potrzeby rozwoju i utrzymania aplikacji, zarówno monolitycznych jak i mikroserwisowych,
  • przeprowadzenie audytu infrastruktury,
  • wprowadzenie metodyki DevOps oraz automatyzacji,
  • wdrożenie strategii adaptacji chmury obliczeniowej,
  • merytoryczną pomoc dla Twoich Developerów.

Zapamiętaj, że prawidłowo skonfigurowana infrastruktura IT to podstawa funkcjonowania każdej firmy. Bez niej, działanie systemów, sieci, aplikacji czy usług jest niemożliwe. Dlatego odpowiedni projekt oprogramowania jest niezbędny do zapewniania ciągłości działania oraz bezpieczeństwa całej organizacji.

Najczęściej zadawane pytania

Tak, wprowadzenie całkowicie nowej infrastruktury IT czy jej zmiana nie wpłynie na przestoje w firmie. Nadal będziesz mógł pracować jak dotychczas.

Stosowanie chmury obliczeniowej w swojej firmie daje sporo możliwości. Takie rozwiązania zapewniają dostęp do wspólnych zasobów między oddziałami firmy. Proces synchronizacji danych dzieje się w czasie rzeczywistym. Dodatkowo chmura umożliwia wykonywanie kopii zapasowych, więc masz pewność, że nie utracisz swoich danych. Chmura umożliwia również skalowalne systemy, przez co nie będziesz miał problemu, gdy Twoja firma się rozrośnie.

Przy projektowaniu infrastruktury IT skupiamy się na Twoich potrzebach i dopasowujemy rozwiązania systemowe pod Twój biznes. Ciężko zatem określić jak długo potrwa projektowanie systemów. Jest to zależne od ilości zadań jakie chcesz przeprowadzić. Skontaktuj się z nami, a postaramy się oszacować czas potrzebny dla Twojego projektu. Możesz mieć pewność, że nieważne od ilości czasu, nasze prace będą przebiegały terminowo, zgodnie z ustalonym wspólnie harmonogramem.

W Qlos projektujemy infrastrukturę IT zarówno on-premise (infrastruktura klastyczna), a także w środowisku chmurowym. Dodatkowo tworzymy również infrastruktury hybrydowe, łączące rozwiązania on-premise jak i chmurowe.

To zależy od ilości zmian jakie planujesz wprowadzić. Co więcej przy niektórych problemach nie pomoże wprowadzenie zmian w obecnym środowisku, ponieważ wdrożenie pewnych rozwiązań będzie możliwe tylko przy zaprojektowaniu nowej infrastruktury IT. Dobrze zaprojektowana infrastruktura IT daje nieskończone możliwości konfiguracji pod Twoje potrzeby. Napisz do nas, a z pewnością doradzimy jakie możliwości będą dla Ciebie najbardziej korzystne.

Ochrona danych w środowiskach chmurowych jest dobrze rozwinięta. Zabezpieczenia danych obecnie są na bardzo wysokim poziomie. Co więcej dostęp do danych jest utrudniony przez to iż nie wiadomo gdzie znajdują się fizyczne serwery chmury. Systemy zabezpieczeniowe są trudne do złamania, stąd możesz mieć pewność, że Twoja firma jest bezpieczna. Mimo iż w Twojej firmie duża liczba pracowników może mieć dostęp do wspólnych zasobów, to niepowołane osoby nie będą miały możliwości wglądu do Twoich danych.

Dobrze zaprojektowana infrastruktura IT daje nieograniczone możliwości pracy i rozwijania swojego biznesu. Przy odpowiednio zaprojektowanym środowisku, praca i obowiązki w Twojej firmie staną się przyjemnością. Dodatkowo tworząc swoje własne środowisko uzyskasz niezbędny poziom bezpieczeństwa danych, na którym Ci zależy.

Kontakt

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!