Klienci, którzy nam zaufali

my trio rings logo
kuznia tresci
wygodnadieta
Miska karmy
MobileMS
RTCK
Bigdata labs
SafiStudio
Lead Group Holding
instalki.pl

Migracja do chmury to proces, który przeprowadzamy na kilka sposobów

Migracja do chmury bez zmian

Metoda ta nazywa się Lift and Shift. Przenosimy aplikację, infrastrukturę lub usługę bez zmian. Migrujemy zasoby w podobnej postaci do chmury, co przekłada się na szybkość wykonania migracji. Dodatkowym atutem jest brak bądź minimalne zaangażowanie Klienta w zmiany.

Stworzenie nowej architektury

Jeśli zależy Ci na maksymalnym wykorzystaniu potencjału chmury to dobrze trafiłeś. Metoda Cloud-Native opiera się o stworzenie nowej architektury, dzięki której wzbogacisz swoją infrastrukturę o nowe funkcjonalności jak automatyzacja, wysoka dostępność, czy stworzenie polityki Backup oraz Disaster Recovery.

Migracja do chmury ze zmianami

Jedną z opcji jest przeniesienie obecnego środowiska do chmury, dokonując przy tym optymalizacyjnych zmian. Specjaliści analizują aktualne zasoby i przedstawiają plan elementów do możliwej modyfikacji. Na podstawie zaakceptowanych zmian, wprowadzamy wszelkie dane z zasobów lokalnych do chmury.

Umów spotkanie z Damianem Szewczykiem

Wartości Qlos

Doświadczenie i specjalizacja

Migrujemy, nadzorujemy, wdrażamy i projektujemy środowiska serwerów od ponad kilkunastu lat. Dzięki temu wiemy, jaką wiedzę przekazać naszym Specjalistom i jak rozwiązywać problemy Klientów. Znamy się na swojej dziedzinie i zapewniamy dzielenie się wiedzą, tak aby jak najlepiej dopasować rozwiązanie do Twoich potrzeb.

Wyższy poziom bezpieczeństwa

Chmurę obliczeniową cechuje wysoki poziom bezpieczeństwa. Dokładając do tego nasze możliwości i całodobowy schemat działania, powstaje wysoce chronione środowisko pracy. Nie musisz się martwić o przepływ danych i ich ochronę.

Migracja i utrzymanie

W Qlos gwarantujemy nie tylko przeprowadzenie migracji do chmury. Zapewniamy również utrzymanie środowiska. Zajmiemy się jego monitoringiem, jak i obsługą. Nie musisz szukać kilku dostawców, u nas otrzymasz cały pakiet usług, dzięki czemu oszczędzisz czas i pieniądze.

migracja do chmury, usługa migracji do chmury

Poznaj proces migracji do chmury

Przygotowanie wstępne

Określimy Twoje wymagania, przedstawimy dostępne rozwiązania chmurowe. Następnie zastanowimy się, które centra danych są dla Ciebie odpowiednie i wybierzemy dostawcę chmury. Wszystko w zależności od tego czy dane archiwizowane są we własnej serwerowni czy u zewnętrznego dostawcy serwerów.

Analiza obecnego środowiska

W kolejnym kroku zidentyfikujemy serwery fizyczne, wirtualne, używany storage, działające usługi oraz zależności między nimi. Ponadto określimy Twoje wymagania, przedstawimy dostępne rozwiązania chmurowe my mapę sieci oraz zweryfikujemy polityki Backup i Disaster Recovery.

Zaprojektowanie nowego środowiska

Na tym etapie albo odwzorujemy Twoje obecne środowisko (Metoda migracji Lift and Shift), albo zbudujemy je od nowa zwiększając jego dotychczasowe możliwości (Metoda migracji Cloud Native).

Przeprowadzenie migracji

Stworzymy strategię migracji dla poszczególnych komponentów. Wykonamy szczegółowy plan oraz harmonogram migracji. Następnie przeprowadzimy dla Ciebie migrację zgodnie z najlepszymi praktykami. Tak, aby każda z baz danych była odpowiednio szyfrowana, nie tracąc żadnych wartości.

Testowanie infrastruktury

Przeprowadzenie testów w nowym środowisku jest kluczowe dla sukcesu migracji do chmury.
Oprócz testowania wydajności i funkcjonalności. Według najlepszych praktyk, skupimy się również na weryfikacji bezpieczeństwa danych, aby zapewnić pełną ochronę informacji.

Migracja do chmury Qlos

Migracja to nie tylko przeniesienie infrastruktury

Zauważyłeś, że Twoje środowisko pracy jest nieefektywne pod względem działania, a może masz ciągłe problemy z wydajnością strony, aplikacji bądź infrastruktury? Przenieś swoje zasoby do chmury obliczeniowej i zyskaj wiele korzyści dla całej organizacji. Migracja, zmniejsza ryzyko awarii, eliminuje potrzebę inwestycji w drogi sprzęt i umożliwia łatwe skalowanie zasobów w razie potrzeby. Dzięki temu, możesz skupić się na rozwoju swojego biznesu, zamiast zajmować się problemami technicznymi. Ponadto, chmura obliczeniowa oferuje elastyczne modele płatności, które pozwalają na dopasowanie kosztów do rzeczywistych potrzeb organizacji. To idealne rozwiązanie dla firm, które chcą zwiększyć swoją efektywność i obniżyć koszty prowadzenia działalności.

Po zakończonej migracji, będziesz mógł cieszyć się nowym środowiskiem. Zyskasz nowy wymiar projektu, który będzie elastyczny, bezpieczny oraz zoptymalizowany kosztowo. Dodatkowo, jeśli będziesz potrzebował wsparcia w utrzymaniu infrastruktury, proponujemy Ci zarządzanie oraz administrację Twoim środowiskiem. Zastanawiasz się nad migracją aplikacji, infrastruktury bądź części zasobów? Nie wahaj się skontaktować z nami, jeśli potrzebujesz wsparcia.

Kontakt

Zmigruj się do chmury.

Podpowiemy Ci jak!

Przygotujemy dla Ciebie również strategię adaptacji chmury, która obejmuje:

Strategia adaptacji chmury

Proces

Proces doradczy, który pomaga firmom w dostosowaniu swojego biznesu do rozwiązań chmurowych.

strategia adaptacji chmury

Analiza

Obejmuje analizę potrzeb, projektowanie i wdrażanie strategii adaptacji chmury, a także jej utrzymanie i rozwijanie w przyszłości.

projektowanie

Wydajność

Ma na celu zapewnienie maksymalnej wydajności i optymalizacji kosztów dla biznesu, poprzez wykorzystanie najnowszych technologii chmurowych.

Jak wygląda strategia adaptacji chmury?

Wiemy, jak skomplikowanym procesem może wydawać się złożenie chmurowych usług w całość. Liczba dostawców, a co dopiero różnorodność dostępnych usług potrafi przytłoczyć. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się wyróżnić usługę strategię adaptacji chmurowej, której głównym założeniem jest przeprowadzenie dyskusji na temat Twoich potrzeb oraz możliwości, jakie możesz osiągnąć dzięki utrzymaniu zasobów w chmurze.

Przeprowadzając dokładną analizę Twoich wymagań skupimy uwagę na:

  • Najważniejszych potrzebach, uwzględniając możliwość ich zaadaptowania w chmurze,
  • Przesłankach wyboru chmury obliczeniowej,
  • Miejscach, do których chciałbyś przenieść usługi,
  • Rodzaju danych, które będą utrzymywane w chmurze,
  • oraz korzyściach, jakie chcesz osiągnąć wdrażając rozwiązania chmurowe.

Oprócz dyskusji na temat Twoich potrzeb proponujemy Ci szereg technologii, które gwarantują opiekę, utrzymanie oraz wdrożenie właściwych rozwiązań. Niezależnie od wyzwań, jakie przed nami postawisz, staniemy na ich wysokości.

Projektowanie infrastruktury

Metodyka działania

Konsultacje

Dyskusja na temat Twojego projektu jest pierwszym i najważniejszym krokiem, który umożliwi nam dokładne poznanie Twoich potrzeb i wymagań.
To w czasie rozmowy dowiadujemy się, czego oczekujesz od naszego zespołu oraz jakie cele chcesz osiągnąć. Dzięki temu będziemy w stanie sformułować kolejne etapy pracy i dostosować je do Twojego projektu.

Projektowanie

Jeśli konsultacje zakończą się sukcesem, to będziemy w stanie zaprojektować dla Ciebie rozwiązanie, które wybierzesz. Oznacza to, że po analizie Twoich potrzeb, otrzymasz od nas indywidualnie dopasowane rozwiązanie, które będzie spełniało Twoje oczekiwania oraz wymagania. Dzięki temu możesz być pewien, że otrzymasz produkt lub usługę, która będzie dla Ciebie najlepsza.

Wdrożenie

Po uzgodnieniu szczegółów i przeprowadzeniu odpowiednich działań, jesteśmy w stanie zrealizować dwa warianty projektu. W pierwszym przypadku, wdrożymy Twoją usługę, co oznacza, że przeprowadzimy proces, który pozwoli na pełne wprowadzenie produktu lub usługi na rynek. Drugi wariant to przedstawienie schematu działania Twoim specjalistom IT.

Utrzymanie

Nie ma wątpliwości, że utrzymanie projektu jest niezwykle ważne i kluczowe dla jego sukcesu. Dlatego w naszej firmie zapewniamy również usługi związane z administracją i zarządzaniem projektem, niezależnie od jego infrastruktury. W ramach usług administracyjnych oferujemy regularne monitorowanie systemu, usuwanie usterek, instalację aktualizacji i zapewnienie bezpieczeństwa danych.

Najczęściej zadawane pytania

Z naszego doświadczenia wiemy, iż najczęściej wybieranym modelem jest wariant pośredni, który zapewnia wysoką elastyczność, pozwala minimalizować dług technologiczny, uniknąć nieprzewidzianych kosztów, a także migrować zaczynając od małych projektów lub tych bardziej krytycznych dla Twojego biznesu. Dodatkowo pozwala zapoznać się z zaletami chmury osobom nieprzekonanym, dzięki metodzie małych kroków.

Migracja może zostać przeprowadzona do dowolnego środowiska i typu chmury. Wybór chmury zależy przede wszystkim od warunków prawnych lub technologicznych w jakich prowadzimy biznes. Łatwo można wysunąć wnioski, że jeśli reprezentujesz instytucję finansową lub państwową chmura prywatna wydaje się być pierwszym wyborem. Podobnie w przypadku, gdy masz do utylizacji spore zasoby sprzętowe. W chmurze publicznej odnajdziesz, gdy ważną rzeczą dla Twojego biznesu jest szybki start lub rozliczanie za faktycznie zużyte zasoby.

Nie istnieje cennik usługi migracji do chmury. Każde nasze działanie jest indywidualnie dobrane pod Twoje potrzeby i wymagania. Jednak możesz być pewny jednej rzeczy. Nie zaproponujemy Ci nadmiarowych działań, które nic nie zmienią w Twoim środowisku, a będą tylko zbędnym kosztem.

Migracja to transfer aplikacji, danych, biznesu z obecnej infrastruktury w nowe miejsce. Przenosząc zasoby do chmury możemy odwzorować obecną architekturę albo stworzyć nową, w której zostanie wykorzystany pełen potencjał możliwości usługodawcy chmury. Metody migracji można rozdzielić pomiędzy trzy modele, wyróżnione na początku strony.

Etapy migracji do chmury mogą się różnić w zależności od dostawcy usług, którego wybierzemy. Nie mniej jednak są to niewielkie zmiany, które nie wpływają na działanie biznesu.

Wszystko zależy od wybranego dostawcy usług, jak i regionu, w którym dane chcemy przechowywać. AWS umożliwia przechowywanie informacji w centrum danych umieszczonym w Europie. Dzięki temu nie będzie to kolidowało z regulacjami prawnymi.

Kontakt

Stworzymy dla Ciebie strategię adaptacji chmury!

Opisz swoje wyzwania.