Monitorujemy infrastruktury dla:

my trio rings logo
kuznia tresci
wygodnadieta
Miska karmy
MobileMS
RTCK
Bigdata labs
SafiStudio
Lead Group Holding
instalki.pl

Wsparcie Qlos w monitoringu infrastruktury IT

Backup danych AWS

Monitorowanie infrastruktury IT

Przejmiemy odpowiedzialność za monitoring Twojej infrastruktury IT. Będziemy analizować i reagować całodobowo, aby Twoje serwery oraz strona działały sprawnie i wydajnie. Twoja infrastruktura zostanie przypięta do naszych narzędzi bez potrzeby ponoszenia kosztów za samo narzędzie monitorujące stan infrastruktury.

Zarządzanie kontem AWS

Wdrożenie oprogramowania Zabbix

Oprócz przejęcia działań monitorujących, wdrożymy dla Twojej organizacji monitoring IT w postaci narzędzia Zabbix. Nauczymy również Twoich Specjalistów zarządzania systemem, abyś mógł mieć kompleksową analizę środowiska IT w swojej organizacji.

Optymalizacja kosztów AWS

Zarządzanie monitoringiem Zabbix

Wdrożymy monitoring Zabbix, a także zajmiemy się jego zarządzaniem i utrzymaniem. Zapewnimy Ci kompleksowe działania monitorujące, a dodatkowo odciążymy z obowiązku aktualizacji i wprowadzania niezbędnych zmian dotyczących bezpieczeństwa.

Czym jest monitorowanie infrastruktury IT?

Monitoring infrastruktury to proces ciągłej analizy zasobów w środowisku informatycznym w celu zapewnienia ich prawidłowego funkcjonowania i wykrywania ewentualnych awarii bądź problemów. Działania polegają na analizie i prezentacji danych dotyczących wydajności, dostępności, obciążenia oraz stanu różnych komponentów, takich jak serwery, sieci, bazy danych, urządzenia sieciowe czy też aplikacje.

Głównym celem monitoringu infrastruktury IT jest wykrywanie awarii oraz miejsc, w których mogą one wystąpić. Dzięki działaniom monitorującym istnieje możliwość minimalizacji czasu przestoju w przypadku wystąpienia krytycznych awarii. Problemy wykrywane są efektywniej, co umożliwia szybką reakcję i podjęcie działań naprawczych zanim powstanie większy problem.

Monitoring infrastruktury informatycznej to również zbieranie danych historycznych, które pozwalają na istotną analizę trendów, a w konsekwencji optymalizację zasobów np. w przypadku zwiększonego ruchu przy sezonowych okazjach (Black Friday, Święta Bożego Narodzenia). Dodatkowo, system monitoringu pozwala na wykrywanie problemów z bezpieczeństwem.

Takimi działaniami powinny zainteresować się wszystkie firmy, dla których dostępność, bezpieczeństwo i wydajność są na pierwszym miejscu.

Monitorowanie infrastruktury. Wdrożenie Zabbix

Monitoring infrastruktury informatycznej | Etapy

Analiza infrastruktury IT

Pierwszym krokiem jest analiza obecnego środowiska IT. Weryfikujemy z czego składają się infrastruktury i jakie narzędzie monitorujące będzie najlepsze. Na tym etapie poznajemy również potrzeby przedsiębiorstwa, które również wpływają na dalsze działania.

Wdrożenie narzędzi monitorujących

Po wykonanej analizie i wyborze narzędzia monitorującego przystępimy do jego wdrożenia. Mówiąc potocznie, wchodzimy na infrastrukturę i podpinamy narzędzia monitorujące. Następnie, sprawdzamy czy system monitoringu odpowiada w momentach krytycznych.

Monitoring IT

Główny krok to całodobowe monitorowanie sieci, serwerów, zasobów, baz danych czyli wszystkich elementów składających się na infrastrukturę. Niezależnie od dnia i godziny, zespół Qlos czuwa nad zasobami w celu wczesnego wykrycia powstających problemów.

Proaktywne reakcje

Każdy alert jest sygnałem do wprowadzania zmian. W Qlos analizujemy powstałe zdarzenia i proponujemy adekwatne zmiany, które ograniczą ponowne pojawianie się problemów. W wielu przypadkach zanim awaria wystąpi, Specjaliści Qlos już działają nad jej rozwiązaniem.

Wdrożenie Zabbix

Zabbix to zaawansowane narzędzie do monitorowania sieci, które umożliwia kompleksową kontrolę i analizę infrastruktury IT. Dzięki Zabbixowi administratorzy monitorują wydajność, dostępność oraz stan urządzeń i zasobów sieciowych w czasie rzeczywistym. Narzędzie pozwala na konfigurację alarmów i powiadomień, co umożliwia szybką reakcję na potencjalne problemy.

Jako Specjaliści z zakresu obsługi i wdrożeń Zabbix, oferujemy Ci usługę wprowadzenia narzędzia w Twojej organizacji. Dostarczymy gotowe rozwiązanie, a w razie potrzeby przeszkolimy Twój zespół z obsługi monitoringu. Jesteśmy również gotowi na utrzymanie i zarządzanie narzędziem Zabbix. Wszystko dzięki zespołowi ekspertów, którzy każdego dnia dbają o monitorowanie wielu różnych infrastruktur.

Napisz do nas, a przygotujemy plan wdrożenia narzędzia monitorującego lub samej usługi monitoringu w Twojej firmie.

zabbix. wdrożenie usługi zabbix. monitoring infrastruktury

Najczęściej zadawane pytania

Samych narzędzi monitorujących jest wiele. Znajdziesz takie, które są ulokowane w chmurze obliczeniowej (Amazon CloudWatch, Google Cloud Monitoring czy Azure Monitor), a także typu open-source (Nagios, Zabbix czy Prometheus). W Qlos działamy na wielu z nich, ale naszym konikiem jest Zabbix.

Usługa monitorowania infrastruktury IT i monitoring serwerów to dwie powiązane, ale różniące się usługi w zakresie monitorowania środowiska informatycznego w organizacji. Monitoring infrastruktury obejmuje serwery, bazy danych, sieci, a monitoring serwerów skupia się wyłącznie na monitorowaniu serwerów. Jednak serwery to kluczowe elementy infrastruktury, na których działa wiele aplikacji i usług, dlatego ich wydajność, dostępność i bezpieczeństwo są szczególnie ważne.

Zabbix zbiera dane z różnych źródeł w celu generowania alertów i raportów dotyczących wydajności i dostępności infrastruktury. Dane przedstawiane są w formie czytelnych wykresów, a do tego wszystkiego potrzebujesz jedynie dost

Zabbix oferuje szeroki zakres funkcji, takich jak zbieranie danych z różnych źródeł, wizualizacja w formie wykresów i raportów, analiza trendów oraz prognozowanie potrzeb zasobowych. Dzięki systemowi zbierania danych w czasie rzeczywistym, administratorzy kontrolują obciążenie, zużycie zasobów, wydajność aplikacji i wiele innych parametrów, co przekłada się na efektywne zarządzanie całą infrastrukturą.

System monitoringu powinien przede wszystkim odpowiadać standardom i potrzebom firmy. Najważniejszym krokiem jest zrozumienie specyficznych potrzeb i wymagań. Czy potrzebujesz monitorować serwery, sieci, aplikacje czy wszystkie te elementy? Jakie są priorytety w zakresie monitoringu?

Następnie spójrz na możliwość skalowania wybranego narzędzia. Warto wybrać system, który będzie dostosować się do rosnących potrzeb firmy. Jeśli wybrałeś już system monitorujący, sprawdź czy będzie on zintegrowany z innymi zasobami w firmie. Dopisywanie dodatkowych skryptów może znacznie zwiększyć koszt wdrożenia usługi. Ważnym punktem są również koszty. Zweryfikuj je ze swoim budżetem.

Monitorowanie sieci, zwane także monitorowaniem infrastruktury sieciowej, to praktyka śledzenia i zbierania danych dotyczących wydajności, dostępności i stanu sieci komputerowej. Celem monitorowania sieci jest zapewnienie stabilnego i niezawodnego działania infrastruktury sieciowej oraz szybkiego wykrywania oraz rozwiązywania problemów z nią związanymi.

Kontakt

Masz pytania?

Przenieś odpowiedzialność za monitorowanie infrastruktury do Qlos