Klienci, którzy nam zaufali

my trio rings logo
kuznia tresci
Miska karmy
MobileMS
RTCK
SafiStudio
Lead Group Holding
instalki.pl

Poznaj technologię Proxmox

Czym jest Proxmox?

To intuicyjne narzędzie, które umożliwia łatwe zarządzanie serwerami i wirtualnymi maszynami. Jego funkcjonalność pozwala na tworzenie wirtualnych kopii serwerów. Proxmox oferuje również możliwość przenoszenia działających serwerów między różnymi maszynami wirtualnymi w czasie rzeczywistym. Ta funkcja jest szczególnie wartościowa w przypadku wystąpienia poważnych awarii sprzętu.

zyski

Optymalizacja kosztów

Dzięki wirtualizacji środowiska IT i konsolidacji serwerów możliwe jest efektywne wykorzystanie dostępnych zasobów sprzętowych, co prowadzi do zmniejszenia liczby fizycznych serwerów i ograniczenia kosztów zakupu, utrzymania i zarządzania nimi. Ponadto, Proxmox oferuje otwartoźródłowe oprogramowanie, co eliminuje konieczność wydawania znacznych środków na licencje.

strategia adaptacji chmury

Wydajność i niezawodność

Proxmox zapewnia klientom wysoką wydajność i niezawodność w działaniu infrastruktury IT. Dzięki funkcjom migracji w czasie rzeczywistym i replikacji wirtualnych maszyn, można zapewnić ciągłość działania usług nawet w przypadku awarii. Dodatkowo, izolacja wirtualnych maszyn pozwala uniknąć wpływu awarii jednej maszyny na całą infrastrukturę, co zwiększa niezawodność i bezpieczeństwo systemu.

Korzyści przemawiające za technologią Proxmox:

Konsolidacja serwerów

Proxmox umożliwia konsolidację fizycznych serwerów poprzez wirtualizację i wykorzystanie ich w formie wirtualnych maszyn. Dzięki wykorzystaniu maszyn wirtualnych można zmniejszyć liczbę sprzętowych serwerów, co prowadzi do oszczędności kosztów, zmniejszenia zużycia energii elektrycznej oraz lepszej wykorzystania dostępnych zasobów sprzętowych.

Prosta i intuicyjna obsługa

Interfejs webowy Proxmox jest przejrzysty i łatwy w obsłudze, nawet dla osób bez głębokiej wiedzy technicznej. Użytkownicy mogą łatwo zarządzać swoimi środowiskami wirtualnymi, tworzyć, uruchamiać i monitorować maszyny wirtualne oraz wykorzystywać szereg narzędzi usprawniających. Technologia oferuje dostęp do funkcjonalności ułatwiających konfigurację sieci, co pozwala na szybką i wygodną implementację oraz skrócenie czasu reakcji na ewentualne problemy.

Społeczność i wsparcie

Proxmox cieszy się dużą społecznością użytkowników, a forum Proxmox jest aktywne i pełne cennych informacji. Dostępność takiego ekosystemu gwarantuje, że nawet w przypadku pojawienia się trudności można znaleźć pomoc i rozwiązania problemów w szybki i skuteczny sposób.

Proxmox

Poznaj ekspertów Qlos

przewiń
Damian Szewczyk
Damian Szewczyk CEO
Kamil Porembiński Qlos
Kamil Porembiński CTO
Mariusz Nowosielski
Mariusz Nowosielski CTO
Michalina Staszewska
Michalina Staszewska Marketing Manager
Rafał Masiarek
Rafał Masiarek DevOps
Szymon Szewczyk
Szymon Szewczyk Junior System Engineer
Paweł Lewandowski
Paweł Lewandowski Tech Team Leader
Natalia Wojnarska
Natalia Wojnarska Junior Marketing Manager
Adam Mirowski
Adam Mirowski Senior SysOps
Marcin Serek
Marcin Serek Junior DevOps
przewiń
Proxmox

Elastyczne podejście do technologii dzięki usługom oferowanym przez Proxmox

Wykorzystując technologię Proxmox, w łatwy sposób zapewniamy klientom elastyczność i skalowalność infrastruktury IT.

Dzięki wirtualizacji, możemy łatwo tworzyć i zarządzać wirtualnymi maszynami, dostosowując zasoby do bieżących potrzeb projektu. Dynamicznie skalujemy zasoby zasoby, takie jak moc obliczeniowa, pamięć i przestrzeń dyskowa, w zależności od wymagań aplikacji czy usług, co pozwala na optymalne wykorzystanie zasobów i szybką reakcję na zmieniające się warunki biznesowe.

Chcesz porozmawiać o możliwościach Twojego projektu? Skontaktuj się z nami.

Kontakt

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!