Technologie, w których pracujemy:

Saltstack
Cloudflare
Prometheus
GitLab
Elasticsearch
Proxmox
Docker
aws
ansible
Terraform

Optymalizuj swoją infrastrukturę i zyskaj mniejsze koszty IT

Serwery klasyczne

Posiadasz infrastrukturę serwerową, na którą ponosisz wysokie wydatki? Utrzymanie serwerów rzeczywiście może się wiązać z wysokimi kosztami. Zoptymalizuj zatem swoje środowisko pracy i oszczędź na utrzymaniu IT. W Qlos dostosujemy koszty funkcjonowania serwerów fizycznych do Twoich potrzeb i możliwości finansowych.

Chmura obliczeniowa

Przeanalizujemy koszty obsługi chmury w Twoim biznesie i zaproponujemy rozwiązania, które pomogą Ci ograniczyć wydatki. W cloud computing często nie zdajemy sobie sprawy, że płacimy za usługi, aplikacje z których praktycznie nie korzystamy. Dobierzemy zatem usługi do potrzeb Twojego przedsiębiorstwa, tak aby Twój biznes nie ponosił dodatkowych kosztów.

Infrastruktura hybrydowa

Korzystasz z klasycznej
infrastruktury serwerowej i chmury obliczeniowej jednocześnie?W obu przypadkach, to nie jest problem dla nas. Zoptymalizujemy środowiska mieszane, tak aby nakłady na środowisko IT były jak najmniejsze, przy jednoczesnym zachowaniu pożądanego poziomu usług.

Poznaj wartości, jakie wyróżniają Qlos

Innowacyjne rozwiązania

Rynek IT ciągle się zmienia. Pozwala to na ciągły rozwój firm i oprogramowania, które stosują. Wchodzą nowe rozwiązania dotyczące utrzymania aplikacji, a inne stają się przestarzałe i nieaktualne. W Qlos możesz liczyć, że stosowane przez nas rozwiązania są najnowocześniejsze na rynku. Ciągle podnosimy swoje kompetencje, uczęszczamy na szkolenia i uczymy się nowych technologii, po to, aby współpraca z Klientami była na jak najwyższym poziomie.

Transparentność

W Qlos dbamy o to, aby każdy Klient był ze współpracy zadowolony. Nie ukrywamy dodatkowych kosztów naszej pracy. Warunki umowy współpracy są jasno określone, przez co mamy duże grono powracających i stałych klientów. Oferujemy Twojej firmie dostęp do aktualnego stanu kosztów, danych, harmonogramu i postępu prac. Taka transparentność pozwala na dobre relacje z naszymi Klientami.

Personalizacja

Nieważne czy posiadasz mały start-up czy jesteś dużą firmą o ugruntowanej pozycji. Wszyscy klienci są dla nas wartościowi. Dlatego staramy się jak najlepiej dopasować pakiet usług do oczekiwań naszych Klientów. Każdego dnia tworzymy dopasowane rozwiązania do potrzeb, zasobów i rozmiarów firm z którymi współpracujemy. Dzięki personalizacji, możemy zapewnić klientom jak najlepszą jakość usług.

optymalizacja kosztow it

Poznaj ekspertów Qlos

przewiń
Paweł Lewandowski
Paweł Lewandowski Tech Team Leader
Szymon Szewczyk
Szymon Szewczyk Junior System Engineer
Adam Mirowski
Adam Mirowski Senior SysOps
Natalia Wojnarska
Natalia Wojnarska Junior Marketing Manager
Rafał Masiarek
Rafał Masiarek DevOps
Kamil Porembiński Qlos
Kamil Porembiński CMO
Damian Szewczyk
Damian Szewczyk CEO
Michalina Staszewska
Michalina Staszewska Marketing Manager
Mariusz Nowosielski
Mariusz Nowosielski CTO
Marcin Serek
Marcin Serek Junior DevOps
przewiń

Jak wygląda proces optymalizacji kosztów?

Audyt posiadanego środowiska

Przeprowadzimy wewnętrzną wizualizację posiadanego środowiska, która pozwoli sprawdzić stan obecnej infrastruktury. Dzięki niemu sprawdzimy, jakie jej elementy generują zbyt duże zużycie zasobów, a w konsekwencji wysokie koszty. Przeanalizujemy również posiadane licencje i inne dodatki.

Analiza optymalizacji kosztów

Po zebraniu danych stworzymy raport wydatków, które ponosisz w związku z posiadaną infrastrukturą. Struktura kosztów będzie dotyczyła wszystkich posiadanych środowisk. Analiza będzie również dotyczyć posiadanych licencji i wykorzystywanych technologii.

Raport proponowanych zmian

Na podstawie raportu zaproponujemy możliwe rozwiązania. Dzięki niemu, podjęcie dalszych kroków, które przybliżą Cię do obniżenia kosztów funkcjonowania infrastruktury IT, będą prostsze. Kolejnym punktem będzie przeprowadzenie konkretnych działań w celu zmniejszenia kosztów.

Współpraca

Jeżeli zdecydujesz się na podstawie przedstawionego raportu wprowadzić zmianę w swojej infrastrukturze, to możesz liczyć na pomoc Qlos w ich implementacji. Pomożemy Ci w procesie wdrożenia zmian, przez co uda Ci się obniżyć koszty stałe związane z działaniami IT. Zmiany nie wpłyną na działanie Twojej organizacji.

Optymalizacja kosztów IT

Rozwiązania jakie możemy Ci zaproponować to:

  • Optymalizacja wykorzystywanych instancji poprzez łączenie, podnoszenie lub obniżanie zasobów, a także wybranie alternatywnych usług,
  • Rezerwacje zasobów,
  • Stworzenie planów oszczędnościowych,
  • Zastosowanie instancji spotowych, jeżeli istnieje taka możliwość,
  • Wdrożenie polityki ‘gaszenia światła’ kiedy Twoi deweloperzy nie rozwijają aplikacji, nie wprowadzają do niej aktualizacji, czy nie prowadzą jej testów,
  • Consolidated Billing w przypadku wielu kont w ramach jednej organizacji,
  • Przebudowę infrastruktury IT, uproszczenie istniejących procesów, a także wprowadzenie automatyzacji,
  • Rewizję polityki licencyjnej poprzez zaproponowanie alternatyw, konsolidacji licencji lub innych działań optymalizacyjnych,
  • Przerzucenie odpowiedzialności na Qlos w kwestii zarządzania aplikacjami. Dodatkowo masz możliwość zlecić nam ich utrzymanie.

Często bez niezbędnych szkoleń i doświadczenia, nie można ocenić, czy dana konfiguracja jest korzystniejsza od pozostałych. Eksperci Qlos sprawdzą Twoje konto w chmurze obliczeniowej oraz infrastrukturę klasyczną i dobiorą optymalne rozwiązanie, aby Twój biznes mógł ograniczyć wydatki.

Pamiętaj jednak, że nie ma jednakowych rozwiązań dla każdego Klienta. Nie kieruj się kosztami poniesionymi przez Twoich znajomych. W optymalizacji kosztów IT wszystko zależy od rodzaju środowiska, potencjału Twojego biznesu oraz liczby użytkowników korzystających na co dzień z Twojej aplikacji, sprzętu czy danych.

Najczęściej zadawane pytania

Standardowy projekt optymalizacji kosztów IT składa się z kilku procesów, czyli: audytu obecnego środowiska, analizy optymalizacji kosztów oraz przedstawienia propozycji zmian. Ilość czasu zależna jest od wielkości infrastruktury oraz rozwiązań jakie obecnie są wykorzystywane w Twoim biznesie. Skontaktuj się z nami, a podpowiemy jaki będzie szacunkowy czas całego projektu. Musisz jednak zwrócić uwagę, że w czasie projektu mogą wyniknąć dodatkowe prace, które mogą wpłynąć na długość procesu optymalizacji kosztów IT przedsiębiorstwa. Dodatkowo pamiętaj o czasie, który musisz poświęcić na wdrożenia zaproponowanych przez nas rozwiązań.

W każdej firmie koszty utrzymania oprogramowania rosną z dnia na dzień. Firmy zatem nie powinny zamykać się na możliwości optymalizacji kosztów. Z jednej strony jest to wydatek, ponieważ wymaga przeznaczenia na ten cel pewnej kwoty, jednakże z drugiej strony w szybkim czasie obniża koszty całkowite działania oprogramowania. W przypadku już przeprowadzonej optymalizacji możesz obniżyć wynagrodzenia pracowników, w tym administratorów oraz zmniejszyć wydatki związane z oprogramowaniem. Efekty finansowe procesów optymalizacji IT będą widoczne praktycznie natychmiast po zakończeniu projektu.

Optymalizacja kosztów IT to złożony proces. Dla każdego klienta stosujemy indywidualną wycenę. Cena usługi wynika głównie z rodzaju i wielkości środowiska w jakim pracuje Twoja firma. Każda wycena tworzona jest indywidualnie i bierze pod uwagę specyficzne czynniki jakie występują w Twoim przedsiębiorstwie. Jeżeli chcesz wiedzieć ile szacunkowo będzie kosztować usługa, napisz do nas, a z chęcią udzielimy szacunkowej odpowiedzi.

Nasi Klienci mogą to potwierdzić. Dzięki Qlos udaje im się obniżyć koszty IT w firmach aż o 70%, a często również podnieść poziom wydajności infrastruktury IT. Sporo przedsiębiorstw nie zdaje sobie sprawy, że płacą za usługi, których nie wykorzystują. Nasi pracownicy przeanalizują Twoje środowisko, aby Twój biznes nie musiał ponosić zbędnych wydatków.

Poza oszczędnościami wiążącymi się z ograniczeniem zasobów informatycznych, a w związku z tym mniejszymi wydatkami, dużym plusem jest ogólne usprawnienie działań firmowych. Dodatkowe korzyści z optymalizacji, sprawiają, że płacisz tylko za wykorzystanie zasobów informatycznych, aplikacje i systemy, z których rzeczywiście korzystasz, a nie za zbędne usługi. Co więcej wprowadzenie porządku w strukturach informatycznych wpływa na podniesienie jakości działań w procesach biznesowych. W przypadku, gdy stosujesz w swojej firmie outsourcing, czyli zatrudniasz zewnętrzne firmy, to poprawi się również jakość ich wydajności, ze względu na sprawniejsze oprogramowanie.

Kontakt

Zoptymalizujemy Twoją infrastrukturę.

Napisz do nas.