Blog

Zdalny admin – poznaj rodzaje usług zwiększających bezpieczeństwo danych

Michalina Staszewska Michalina Staszewska
Udostępnij

Usługa zdalnego administratora systemów skierowana jest do firm, poszukujących sposobów na optymalizację swojego biznesu pod kątem technologicznym. Celem adminów jest jak najszybsze rozpoznanie błędów w systemie i utrzymanie dobrze funkcjonującej infrastruktury. Dzięki zdalnemu monitoringowi infrastruktury serwerowej, jesteśmy w stanie od razu zareagować na problemy, dzięki czemu czuwamy nad ciągłością działania Twojego biznesu.

Zdalny admin – co to?

Z artykułu dowiesz się czym właściwie jest zdalny admin, jak na rynku hostingu serwerów wirtualnych sprawdza się zdalny administrator oraz jakie są różnice między zatrudnieniem administratora serwerów w Twojej firmie a skorzystaniem z usługi zdalnej administracji.

Czym jest zdalna administracja?

Na zdalną administracje składają się zadania, utrzymujące Twój system w najwyższej gotowości i sprawności. Dział obsługi klienta biznesowego czuwa całodobowo, monitorując pojawiające się zgłoszenia. Zdalny admin jest najlepszą odpowiedzią na poszukiwanie usług zwiększających bezpieczeństwo danych.

W ramach zadań administratora, usprawnisz Twój biznes następującymi usługami dodatkowymi:

 • instalacje, przeprowadzenie konfiguracji serwera i dbanie o jego sprawność,
 • optymalizacje procesów związanych z obsługą serwerów,
 • monitoring wydajności serwerów,
 • aktualizacje oprogramowania,
 • stworzenie polityki Disaster Recovery oraz kopii zapasowych,
 • analiza logów,
 • plany rozwoju oraz konsultacje.

To tylko część z zadań wykonywanych w ramach administracji serwerami. Ich zakres jest zawsze dobierany pod indywidualne potrzeby klienta. Wypełnienie formularza i opisanie w nim jak chciałbyś, abyśmy Ci pomogli, jest pierwszym krokiem do prawidłowego rozeznania potrzeb Twojej infrastruktury.

Czym jest monitoring 24/7?

Jest to pełna gotowość naszych administratorów do reakcji na pojawiające się błędy nawet po godzinach pracy Twojej firmy. Admini czuwają 24/7 w dni robocze, święta oraz weekendy. Dzięki temu masz możliwość dodawania zgłoszeń 24 godziny na dobę w specjalnie przygotowanym systemie. Nasi administratorzy czuwają nad każdym zgłoszeniem, udzielając pomocy na pojawiające się problemy.

Awarie mają to do siebie, że są wykrywane znacznie później niż moment ich wystąpienia. Nie zawsze udaje się wszystko przewidzieć, nawet jeśli nastąpi awaria zadziałamy szybko, aby zminimalizować jej skutki. Właśnie dlatego w Qlos monitorujemy środowisko na bieżąco, co pozwala na zapobieganie powstającym problemom. Podejmowane przez nas kroki zapobiegawcze nie narażają Twojego biznesu na straty czy złą reputacje, dzięki temu możesz nieprzerwanie działać w internecie i dbać o rozwój Swojego biznesu.

Jak zdalny admin wpływa na twój biznes?

W Qlos do świadczenia usług wykorzystujemy rozwiązania wielokrotnie sprawdzone na przykładzie odmiennych systemów naszych klientów. Dzięki zdobytemu doświadczeniu wiemy, jak sprawnie wykorzystać wiedzę naszych specjalistów w praktyce.

Jakie korzyści wyróżniają współpracę partnerską z Qlos?

 • bezpieczeństwo danych,
 • rozwój,
 • doświadczenie specjalistów,
 • oszczędność,
 • ciągłość działania.
Zdalny admin

Zdalny admin vs administrator serwerów na etat

Może nadal zastanawiasz się nad formą administracji Twoich serwerów?

Niewątpliwie jest to kwestia warta przemyślenia, ponieważ optymalizacja infrastruktury it powoduje poprawę konkurencyjności Twojej platformy i w konsekwencji zwiększenie przychodów. W tym czasie Twój administrator może skupić się na usprawnieniu oferowanych usług oraz produktów. Taki podział odpowiedzialności pozwala sprawnie rozdzielić najważniejsze zadania pomiędzy zatrudnionymi pracownikami, a zewnętrznymi administratorami czuwającymi nad infrastrukturą.

Porównanie zdalny admin vs administrator na pełen etat

Zastanawiałeś się czy zoptymalizować automatyzację procesu kupowania, zastosować system do usług kreatywnych wykorzystujących internet, a może wprowadzić możliwość natychmiastowych płatności bitcoinem? Te wszystkie czynności będą potrzebowały dodatkowego wsparcia po stronie infrastruktury serwerowej.

WAŻNE! Pamiętaj, że wsparcie zewnętrznych firm administracyjnych jedynie usprawnia Twój biznes i nie jest równoznaczne z koniecznością zwolnienia Twoich pracowników. Twoi informatycy zajmują się projektowaniem innowacyjnych rozwiązań, naszym zadaniem jest utrzymanie ciągłości ich działania.

Dlaczego warto skorzystać ze zdalnej administracji serwerami?

Zdalny admin jest kolejną kluczową usługą, obok usługi hostingu serwerów wirtualnych, serwera dedykowanego czy innej infrastruktury w ramach rozwiązań prowadzących do utrzymania i rozwoju Twojego biznesu.

Dodatkowym atutem są kwestie przyczyniające się do zwiększenia bezpieczeństwa danych. Zdalny admin czuwa codziennie, niezależnie od świąt czy dni wolnych. Ponadto dba o rozwój infrastruktury, podpowiadając które rozwiązania bądź technologię będą odpowiedniejsze.

Czego możesz się spodziewać w trakcie współpracy?

Jeśli zastanawiałeś się, jak będzie przebiegać współpraca ze Zdalnym adminem, mamy dla Ciebie odpowiedź! Zajmujemy się najważniejszymi aspektami systemu, bez których prowadzenie stabilnego biznesu w internecie byłoby niemożliwe.

O co zadbamy?

 • aktualizacja oprogramowania – zrobimy to za Ciebie,
 • bezpieczeństwo danych – dzięki adminom możesz spać spokojnie,
 • szybki czas reakcji – zespół w każdej chwili do Twojej dyspozycji,
 • regularna archiwizacja danych – zawsze gdy tego potrzebujesz,
 • konfiguracja serwera – według aktualnych standardów,
 • poprawa konkurencyjności wnioskodawcy – Twója infrastruktura zawsze na najwyższym poziomie, co oznacza zwiększenie liczby klientów.

Zobacz jak robimy to w qlos!

Nasi specjaliści poprowadzą Cię od momentu wypełnienia formularza kontaktowego, do znalezienia najlepszego rozwiązania dla Twojego biznesu. Po przeprowadzeniu audytu, będziemy wiedzieli jak prawidłowo zarządzać Twoim systemem.

Niezależnie od pory dnia, pozostajemy do Twojej dyspozycji.

Kontakt

Masz pytania? Skontaktuj się z nami