Blog

Problem z utrzymaniem projektu klienta – oczami Software House

Kamil Porembiński Kamil Porembiński
Udostępnij

Branża Software House zajmuje się przede wszystkim tworzeniem aplikacji dedykowanych i oprogramowania na indywidualne zamówienie klienta. Co za tym idzie, teamy developerskie skupiają się na zaspokojeniu potrzeb klientów i realizacji projektów w wyznaczonych ramach czasowych. Złożony proces developerski powoduje, że pojawiają się problemy, które wymagają podjęcia akcji i prób szybkiego przeciwdziałania negatywnym konsekwencjom.

Software House’y reprezentujące dynamiczną branże firm IT, borykają się z brakiem czasu na zarządzanie serwerami, koniecznością delegowania zadań wewnątrz zespołów developerskich, jak i organizowania szkoleń dla poszerzenia kompetencji w tym zakresie. Czy wszystkie problemy firmy Software House da się rozwiązać? Jedno jest pewne, problem sam nie zniknie i im szybciej uda się wdrożyć dobre praktyki do wnętrza organizacji, tym szybciej pozytywnie wpłyną one na realizowane projekty.

Jak rozwiązać problemy Software House?

Realizacja projektu według określonych zamierzeń i sprecyzowanych celów biznesowych to gigantyczny nakład pracy. Najlepsze projekty zyskują uznanie na rynku globalnym oraz cieszą się zaufaniem klientów. Co składa się na ich sukces?

Najpopularniejsze problemy

Przeanalizujmy proces z punktu widzenia Software House oraz spójrzmy na problem z naszej perspektywy, firmy rozwiązującej problemy z utrzymaniem infrastruktury.

1. Pracownicy działu IT zajmują się serwerami

Zdarza się, że zespół developerski przejmuje odpowiedzialność za zabezpieczenie infrastruktury tworzonego projektu, zamiast skupić się na kodowaniu. Naszym zadaniem jest odciążenie zespołu i wzięcie na siebie takich zadań jak obowiązki DevOpsa. Serwerami zajmują się nasi administratorzy, Twoi developerzy skupiają się na realizacji projektu.

Efekt: Twój DevOps będzie mógł skoncentrować się na pisaniu kodu oraz poprawności wykonywanych zadań. Nie będzie odrywany od ważnych tasków.

2. Nie mamy czasu na zarządzanie serwerami

Zarządzanie serwerami jest zadaniem wymagającym całodobowej dostępności i specjalizacji w zakresie utrzymywania złożonej infrastruktury. Dzięki szerokiemu doświadczeniu w branży Software House, przejmujemy na siebie znaczną część odpowiedzialności. Monitorujemy usługi 24/7/365.

Efekt: Zyskujesz czas na zarządzanie zespołem i wykonywanie pracy kluczowej dla realizacji projektu.

3. Moi Klienci wymagają konkretnych czasów reakcji (SLA)

Musisz po godzinach zlecać programistom nagłe zadania? Często słyszymy o sytuacjach, w których firmy Software House nie mają kim na bieżąco monitorować infrastruktury – działają ad hoc od awarii do awarii, co rozbija wewnętrzny harmonogram działań. Wtedy kontaktują się z nami. Bierzemy na siebie zakres bieżącej obsługi i kompleksowego utrzymania infrastruktury, w której skład wchodzi monitoring 24/7 i obsługa incydentów.

Efekt: Nie musisz się martwić zobowiązaniami SLA. Możesz skupić się na realizacji głównych celów biznesowych.

4. Nie mam odpowiednich kompetencji

Awaria to czas szybkiego działania, nie ma w niej miejsca na rozwijanie swoich kompetencji i uczenie się jak rozwiązać zaistniały problem.

Efekt: W sytuacji krytycznej nie poświęcasz czasu na każdorazowe uczenie się jak rozwiązać problem. Awarią zajmują się specjaliści, którzy na co dzień pracują w najnowszej technologii i specjalistycznie zajmują się rozwiązywaniem problemów z infrastrukturą IT.

5. Nie jesteśmy na czasie w technologiach serwerowych i developerskich

Od lat projektujemy infrastrukturę pod zaawansowane projekty IT dla krajowych jak i zagranicznych klientów. Nasi administratorzy posiadają wiedzę na temat specyfikacji najnowszych technologii oraz doświadczenie w jej implementacji.

Efekt: Lepiej zaprojektowana infrastruktura do potrzeb realizacji projektu.

6. “Coś się zepsuło”

Często słyszymy te słowa. Serwis nie działa, nasze rozwiązanie nie daje się wprowadzić w życie, ale nie znamy dokładnej przyczyny. W początkowej fazie rozwiązywania problemu tej kategorii najważniejsze jest odpowiednie rozpoznanie. 

Co wyróżnia zespół naszej firmy?

  • Szybkość działania,
  • Szerokie doświadczenie w różnych incydentach,
  • Dedykowany opiekun projektu,
  • Realna ocena możliwości naprawy,
  • Fakturowanie po realizacji projektu,
  • Przygotowujemy rekomendacje na przyszłość.

Efekt: Szybka reakcja na awarię i rozwiązanie problemu.

Podsumowanie

Współpraca klienta z Software Housem w dużej mierze nastawiona jest na realizację projektu. Czy jest to tworzenie aplikacji, czy projektowanie innowacyjnych rozwiązań na potrzeby klienta, konieczne jest odpowiednie wsparcie ze strony utrzymania. Współpraca na tym poziomie potrafi nie tylko usprawnić komunikację i odciążyć zespół developerski, ale i poprawić stopień zadowolenia klienta z wykonanej pracy.

Dzięki temu, że firmy Software House są naszymi klientami, znamy ich potrzeby i rozumiemy specyfikę świadczonych przez nie usług. Wiemy, że niektóre projekty cechuje nieszablonowe podejście do problemu. Nasz zespół składa się z adminów nastawionych na skuteczną realizację projektu. Jeśli masz pytania, pisz śmiało. Porozmawiamy o najlepszych rozwiązaniach dla Twojego biznesu.

Kontakt

Masz pytania? Skontaktuj się z nami