Case Study

Administracja serwerami dla sektora publicznego

15.05.2024
Michalina Staszewska Michalina Staszewska
Udostępnij

Klient

Jednym z naszych długoletnich klientów jest Biuro Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej Obsługi Inwestora. Stroną, która jest pod naszą stałą obserwacją jest mlodziwlodzi.pl. Jej celem jest dostarczanie informacji i usług dla młodych mieszkańców miasta. Programy, które cieszą się niezwykłą popularnością są wakacyjne staże oraz stypendia. Dzięki dużemu zaangażowaniu Klienta studenci i absolwenci łódzkich uczelni mają możliwość zdobycia cennego doświadczenia zawodowego i wsparcia finansowego.

Klient Qlos. Młodzi w Łodzi.

Usługi

  • Administracja serwerami

Wyzwania

Klient szukał wsparcia w zarządzaniu serwerami. Jego główną potrzebą było przejęcie odpowiedzialności za serwery, tak aby rozwiązywać problemy z ich niestabilnością. Dodatkowym celem było utrzymanie strony mlodziwlodzi.pl na jak najwyższym poziomie dostępności.

Rozwiązanie

W celu rozwiązania problemu, przeprowadzono analizę środowiska serwerowego, identyfikując słabe punkty i obszary wymagające poprawy. Następnie wprowadzono wewnętrzne narzędzia monitorujące, które umożliwiły aktywny monitoring wydajności i dostępności serwerów. Ostatnim etapem, który cały czas trwa jest proaktywna administracja serwerami.

Efekty

Wdrożenie administracji serwerami pozwoliło na przejęcie pełnej kontroli nad infrastrukturą serwerową. Dzięki temu udało się znacząco zmniejszyć liczbę awarii oraz skrócić czasy przestoju strony Młodzi w Łodzi. Dodatkowo, poprawiło to także ogólną stabilność i wydajność działania serwerów, przyczyniając się do lepszej jakości usług świadczonych dla mieszkańców miasta.

Referencje

Referencje na temat naszej współpracy znajdziesz tutaj: kliknij żeby sprawdzić, co myśli o nas nasz Klient.

Kontakt

Masz pytania? Skontaktuj się z nami