Blog

Bezpieczeństwo strony internetowej – Podcast

16.06.2023
Michalina Staszewska Michalina Staszewska
Udostępnij

Wprowadzenie

Czy zdajesz sobie sprawę, jakie ryzyko czyha na Twoją stronę, gdy o niej zapomnisz?
W dzisiejszym świecie, Internet to klucz to udanego biznesu. Klienci przed dokonaniem decyzji zakupowej sprawdzają opinie, porównują ceny i wybierają strony, które nie tylko wyglądają nienagannie, ale i działają poprawnie. Zastanów się w takim razie, co będzie gdy postawisz stronę internetową, a zmiany będą dotyczyły tylko prezentowanych produktów na stronie (o ile, Twoja strona jest sklepem)? Nie wspominam nawet o braku dodanych podstawowych zabezpieczeń (Certyfikaty SSL, autoryzowany system logowania itd.). Może być to dla Ciebie szokiem, ale tak. Takie miejsca istnieją.

Podobnym przypadkiem są strony typu wizytówki. Postawienie jej i zostawienie to wielki błąd i ryzyko dla całego biznesu. Dlaczego? Tego dowiesz się w podcaście.

Występujący

Podcast SEO Fridays tworzony jest przez Dawida Medwediuk, specjalistę On-Page SEO. Prowadzący jest pasjonat Search Engine Marketingu i nowych technologii, fascynuje go web development i pochłania analiza danych. Prywatnie słucha The Offspring i interesuje się historią XX wieku.

Gościem odcinka jest Kamil Porembiński. Ekspert Qlos działa aktywnie w marketingu, ale zajmuje się również szeroko pojętym bezpieczeństwem. Jego celem jest zwiększenie świadomości firm na temat cyberbezpieczeństwa.

O czym jest podcast?

Jak sama nazwa wskazuje głównym tematem poruszanym w podcaście jest bezpieczeństwo strony internetowej. Podczas rozmowy poruszane są takie tematy, jak:

  • Czy zwiększenie zabezpieczeń strony www rzeczywiście jest takie ważne?
  • Czy możliwe jest złamanie hostingu?
  • W jaki sposób można zawirusować stronę na WordPressie?
  • Czy płatne certyfikaty SSL mają sens?

W samej rozmowie Kamil podaje kilka dobrych praktyk dla właścicieli stron internetowych.

Podcast

Przesłuchaj cały odcinek poniżej 027: Bezpieczeństwo strony internetowej – SEO Fridays Podcast.

Listen to „#027: Bezpieczeństwo strony internetowej – Kamil Porembiński” on Spreaker.

Bądź na bieżąco

Aby być na bieżąco z naszymi działaniami, odwiedź nasz profil na LinkedIn i obserwuj nas! Kliknij poniższy przycisk LinkedIn.

Kontakt

Masz pytania? Skontaktuj się z nami