Case Study

Migracja wielu projektów do nowej infrastruktury w AWS dla BD LABS Sp. z o.o.

25.05.2023
Damian Szewczyk Damian Szewczyk
Udostępnij
BigData Labs

O Kliencie BD LABS Sp. z o.o.

Klient to firma działająca na rynku technologicznym, zajmująca się świadczeniem usług pełnej konsolidacji danych. BD Labs należy do dużej grupy kapitałowej, w której skład wchodzą również trzy inne spółki. Działania Klienta obejmują wiele zróżnicowanych obszarów biznesowych. Jego zadaniem jest tworzenie rozwiązań dla przedsiębiorców, które pozwalają na automatyzację działań, skuteczną analizę dużych zbiorów danych czy efektywnych mechanizmów mapowania wspierających zarządzanie jak i sprzedaż. Wszelkie niedostępności są wymierną – finansową jak i wizerunkową stratą dla usługobiorców, dlatego firma potrzebowała bezpiecznego rozwiązania, które będzie zapewniać wysoką dostępność we wszystkich obszarach jej działań. Zaawansowana i rozbudowana infrastruktura pozwoliła na zachowanie spójności i co najważniejsze płynności biznesowej.

Usługi

·         AWS management

·         Migracja do chmury

·         Polityka Backup & Disaster Recovery

·         Zarządzanie i Administracja

Rozwiązania

Jednym z pierwszych działań, którym się zajęliśmy było rozdzielenie środowisk firmy i zaszeregowanie ich jednoznacznie do jednej z trzech spółek. Ze względu na wydzielenie procesów należących do naszego Klienta, wprowadziliśmy nowe schematy nazewnictwa dla procesu migracyjnego. Dzięki temu mogliśmy przeprowadzić bezproblemową migrację wielu projektów naszego Klienta do nowej infrastruktury w AWS opartej o usługę Amazon Elastic Kubernetes Service (EKS).

W celu usprawnienia usług, razem z naszym Klientem zamieniliśmy dotychczasowy silnik bazodanowy MongoDB na usługę AWS S3. W połączeniu z relacyjną bazą Amazon RDS firma zyskała możliwość przechowywania i łatwego dostępu do dużej ilości danych.

Kolejnym zadaniem była optymalizacja środowiska. Zadbaliśmy o automatyzację wystawiania certyfikatów i zapewniliśmy wysoko dostępną, wydajną i bezpieczną infrastrukturę, która pozwalałaby na tworzenie backupu dużej infrastruktury naszego Klienta.

Ważnym punktem w zachowaniu płynności oraz efektywności działań przedsiębiorstwa była również usługa administracji serwerami. Zajęliśmy się skutecznym zarządzaniem i nieustannym monitoringiem środowiska firmy.

Wykorzystane technologie

Wykorzystane technologie

Rezultaty

Działalność biznesowa naszego Klienta została skutecznie oddzielona od procesów pozostałych spółek firmy. Dzięki temu przedsiębiorstwo zyskało wydaje, wysoko dostępne środowisko z wykorzystaniem najlepszych praktyk i narzędzi towarzyszących Kubernetes. Nasz Klient może korzystać z usług oraz narzędzi niezależnie od pozostałych podmiotów firmy.

Elastyczna i skalowalna infrastruktura pozwoliła na bezpieczne przechowywanie dużych baz danych, łatwy dostęp do nich i skutecznie zarządzanie informacjami. Polityka bezpieczeństwa została odpowiednio dostosowana do potrzeb naszego Klienta, umożliwiające przetwarzanie i tworzenie kopii bezpieczeństwa nawet dużych zbiorów danych.

Dodatkowe działania zapewniły automatyzację procesów w przedsiębiorstwie, gwarantując płynność biznesową i możliwość szybszego rozwoju firmy w przyszłości.

Kontakt

Masz pytania? Skontaktuj się z nami